O firme

Už viac ako 25 rokov vyrábame v Košiciach profesionálne náradie pre rezbárov, sochárov, rytcov a iné remeslá. Hlavným zameraním značky M-stein je náradie pre drevorezbu. Ponúkame viac než 500 druhov rezbárskych dlát a nožov rôznych tvarov a rozmerov.

Rezbárske dláta sú ručne kované z nástrojovej ocele a tepelne spracované na tvrdosť 60°-61° HRC. Pre drevené časti používame hrabové drevo. Pre kvalitnú rezbu sú ostré nástroje nutnosťou. Náradie, ktoré predávame, je už nabrúsené a vyleštené, pripravené na použitie.

Pri správnej údržbe a používaní môže naše náradie slúžiť aj niekoľkým generáciám rezbárov. Ponúkame tiež doplnkový sortiment, kyjaničky, púzdra, pomôcky na brúsenie, tiež korytárske sekery a ďalšie užitočné produkty.

Výrobu rezbárskeho náradia založil Peter Mészáros v roku 1994 ako rodinný podnik. Manželka Danica je oporou vo výrobe, korešpondencii, obchode a v upevňovaní pozície značky. Súčasťou sú aj synovia manželov Mészárosových – Pavol a Šimon.

Pavol sa zameriava na technológiu a procesy výroby, Šimon pomáha pri výrobe reklamy a v oblasti marketingu a tiež administratíve. So znalosťami troch cudzích jazykov zabezpečujú aj komunikáciu so zahraničnými zákazníkmi.

Vypočujte si rozhovor s Petrom a Pavlom Mészárosom o firme M-stein na Rádio Košice – https://www.radiokosice.sk/tema-10-9-rozhovor-peter-meszaros

Naši partneri

Andrej Irša – artpraktik, sochár, rezbár, publicista
www.irsa.sk , www.irsa.cz – osobná webstránka
www.rezbarstvo.sk – špecializovaný portál
www.vercajch.eu – potreby pre výtvarníkov
Artpraktik – YOU-TUBE – video

Chris Vesper – výrobca a predajca meradiel a vysoko kvalitného náradia v Austrálii
www.vespertools.com.au

sewnbag – chránená dielňa vyrába rôzne produkty z recyklovaných a odpadových materiálov,
puzdrá, tašky, vankúše, obaly a iné
https://sewnbag.com/sk/